środa, 25 maja 2016

Stawianie balustrady Winylowe na ogrodzenie i bramę ze sztachet nie zada zezwolenia na to oraz raportowania tego faktu starostwu powiatowemu oprócz wyjątkowych wypadków.

Stawianie balustrady plastykowe na plot i bramkę ze sztachetek nie wymaga zezwolenia na to ani zawiadamiania tego faktu starostwu powiatowemu wyjąwszy szczególne wypadki.

Plot plastikowe na plot i bramę sztachetowa nie przewyższające poziomu 2,2 m umieszczane pomiędzy dwoma przyległymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności biurowych. Tyczy się to także ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń w sąsiedztwie dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia balaski plastikowe na plot i bramkę ze sztachetekdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji ogrodzenia powinno zawierać formę ogrodzenia, metodę dokonania jego instalacji a także proponowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia powinno się dodać deklaracje o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w zamiarach budowlanych i jeśli jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Nieraz do konstrukcji plot plastikowe na plot i furtkę sztachetowa wymagane są wspierające uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na miejsce wjazdu.

Stawianie płotu wolno rozpocząć po 30 dniach od zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie przedtem protestu. Sprzeciw może być w sytuacji, jak projektowane plotki z plastyku na ogrodzenie i furtę ze sztachetek jest nieadekwatne z uzgodnieniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej szosy. W sytuacji kiedy projektowane sztachetki z plastyku na ogrodzenie i furtkę sztachetowaprzypuszczalnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. przez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować dostania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Brak zaczęcia prac przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku chęci wybudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

1 komentarz:

  1. I discovered your blog site on google and check a couple of of your early posts. Proceed to keep up the very good operate. I simply additional up your RSS feed to my MSN Information Reader. In search of ahead to reading extra from you afterward!… online casinos

    OdpowiedzUsuń